Typy biustonoszy – czym się różnią?

torresph / Pixabay

Podczas zakupu biustonosza stajemy przed koniecznością dokonania skomplikowanego wyboru. Często skupiamy się jedynie na tym, aby odpowiadał nam on wizualnie i posiadał odpowiedni rozmiar. Po takim zakupie wiąże się to nierzadko z późniejszym niezadowoleniem, gdy spodziewamy się innego efektu wizualnego. Warto więc uświadomić sobie, że za ostateczny wygląd naszych piersi w nim odpowiada nie tylko rozmiar, ale przede wszystkim krój.

Biustonosz biustonoszowi nierówny

Każda kobieta ma inny nie tylko rozmiar, ale i kształt piersi. Oznacza to, że nie ma idealnego kroju. Każde piersi bowiem wymagają innego wymodelowania. Przekłada się to na preferencje co do typu biustonosza. Warto zapoznać się z ich krojami, aby określić, który ma szansę stać się naszym ulubionym.

Pełny (ful cup) – Są to biustonosze całkowicie zasłaniające piersi. Dbają one o odpowiednie uniesienie i zaokrąglenie biustu. Warto zainteresować się nimi przede wszystkim, gdy jesteśmy posiadaczkami pełniejszych piersi oraz gdy utraciły one swoją pierwotną jędrność.

Do głębszego dekoltu (plunge) – Jest to typ biustonosza, który łączy charakterystykę modelu pełnego z możliwością założenia ubrań posiadających dekolt w kształcie litery V. Osiągnięte jest to poprzez obniżenie mostka – części łączącej miseczki.

Balkonetka (balconette) – Pozostawia całą górną część piersi bez zabudowania. Umożliwia to zakładanie stylizacji z szerszymi dekoltami o niezbyt dużej głębokości. Idealnie sprawdzi się przy każdym rozmiarze biustu.

Niskozabudowany (half-cup) – To fason odsłaniający niemal połowę biustu, eksponując go i unosząc. Dba on o odpowiednie wymodelowanie piersi, nadaje im krągły kształt. Pasuje niemal do wszystkich dekoltów.

Bardotka (strapless) – Nadający się do kreacji wymagających odsłonięcia ramion. Biustonosze w tym typie bowiem umożliwiają podtrzymanie biustu bez ramiączek.

Półgorset (longline) – Występuje w połączeniu z każdym typem miseczek. Jego cechą charakterystyczną jest posiadanie przedłużonego pasa pod biustem.

Samonośny – Przeznaczony do bardzo wymagających kreacji. Stworzony jest z dwóch miseczek, które najczęściej są od środka silikonowe. Dzięki temu możliwe jest przyklejenie go do skóry tak, aby podtrzymywał piersi bez zastosowania jakiegokolwiek zapięcia.

Szeroką ofertę biustonoszy można znaleźć na https://moenasklep.pl/kategoria/kobieta/bielizna/biustonosze/

Możesz również polubić…