Roboty ziemne. Dlaczego prace ziemne są tak istotne

skeeze / Pixabay

Budujemy dom

Budowa domu jest sporym wyzwaniem dla każdego. Mamy masę rzeczy do zrobienia, od zakupienia projektu, po wykonanie fundamentów, odwodnienia, oraz postawienia ścian i dachu. Wykończenie również nie jest prostym zadaniem. Jak więc widać pracy jest naprawdę sporo. Niejednokrotnie będziemy wykonywać prace ziemne, które są prowadzone praktycznie od samego początku, aż do zakończenia budowy domu.

Czemu ciągle praca z ziemią?
Przede wszystkim dlatego, że trzeba nie tylko wykopać fundamenty ale także zrobić odwodnienia, poprowadzić kable do latarni, bramy, furtki. Jeśli będziemy myśleć o kostce brukowej to w przyszłości również ją wykonując będziemy prowadzić roboty ziemne. Nie jesteśmy w stanie tego uniknąć.

Czy prace w ziemi są kosztowne?
Z reguły nie są to kosztowne prace, ponieważ wiele z nich możemy wykonać samemu. Jeśli nawet konieczne jest wynajęcie koparki, to dzień jej pracy to koszt około kilkuset złotych więc również nie jest to wygórowana cena patrząc na to, że sami wiele takich prac wykonywalibyśmy pewnie wiele dni, a może nawet i tygodni. Prace w ziemi nie są kosztowne, a jeśli mamy możliwość to wynajmijmy do tego koparkę.

Możesz również polubić…