Pasza PSZENMIX lepsza od pszenicy

fietzfotos / Pixabay

Temat podawania paszy zwierzętom nigdy się nie kończy, od wielu lat hodowcy wymieniają się obserwacjami, praktyką oraz posiadaną wiedzą na ten temat jednak ciężko zdobyć paszę która charakteryzuje się wyłącznie potrzebnymi właściwościami. Z pomocą przychodzi nam PSZENMIX czyli pasza powstała w głównej mierze na bazie pszenicy. Ciekawostką jest fakt iż nie chodzi tutaj o standardową pszenicę paszową lecz o pszenicę wysokiej jakości. Za sprawą dokładnej obróbki uzyskujemy produkt o wysokich właściwościach wspomagających wzrost zwierząt hodowlanych takich jak drób, bydło a przede wszystkim trzoda chlewna.

Dlaczego właśnie taka pasza?

Dzisiejszy wybór jest ogromny zatem ciężko trafić na tę jedyną paszę która daje najwięcej naszym zwierzętom. Bez wątpienia jednym z nich jest PSZENMIX który powstaje podczas produkcji izoglukozy dla której w głównej mierze produktem bazowym jest pszenica o bardzo wysokiej jakości. Podczas całego procesu produkcji ziarna są oddzielane od otrąb podczas zmielenia. Kolejnym procesem jest powstanie płynnej masy, szybkie suszenie z którego powstaje proszek. I w zasadzie produkt jest gotowy, warto wspomnieć także o braku skrobi oraz glutenu które nie są pożądane przez zwierzęta. Według długotrwałych badań specjalistów wynika że cechy tej paszy są w niektórych aspektach wyraźnie wyższe niżeli w standardowej pszenicy paszowej. To sprawia że hodowcy coraz częściej sięgają po ten produkt wyraźnie sobie go zachwalając i chętnie do niego powracając.

Czego możemy się spodziewać?

Przede wszystkim możemy spodziewać się tego, iż PSZENMIX produkowany jest w postaci drobnych płatków a zazwyczaj pelletu. Co więcej posiada on bardzo wysoką czystość mikrobiologiczną, a więc można śmiało stwierdzić że w warunkach domowych nie jesteśmy w stanie stworzyć tak wartościowej paszy. Statystycznie jest on wyższy od kilku do nawet kilkudziesięciu procent względem zwykłej pszenicy biorąc pod uwagę białka, tłuszcze, popiół, aminokwasy czy włókna surowe. Ponad to produkt jest naturalny a jego stosowanie nie zagraża zdrowiu zwierzętom. Jedynym aspektem jest jego dozowanie, które powinno być przestrzegane przez hodowców i dostosowane do gatunku oraz wieku zwierzęcia. Specjaliści określili że dla trzody chlewnej procentowy udział w 1 tonie paszy powinien wynosić nie więcej niż 30% tego dodatku. Przedawkowanie substancji odżywczych pod kątem kilku tygodni może skutkować wieloma problemami, mogą wystąpić choroby układu trawiennego bądź zaburzenie rozwoju zwierząt. Dlatego jest tak ważne aby przestrzegać jasno określonych limitów względem udziałowego procentu dodatku w paszy właściwej.
Nie zapominajmy również o samej cenie tego produktu która jest w bardzo atrakcyjnej cenie biorąc pod uwagę jakość jaka jest przez niego reprezentowana. Wielu hodowców jednogłośnie zaznacza że jest to dobry produkt, a zwolenników przybywa systematycznie z każdego miesiąca na miesiąc.Warto więc wypróbować ten produkt który może zwiększyć wydajność naszej hodowli.

Możesz również polubić…