Lawety samochodowe: wynajem auto lawety

Wynajem lawety

Jeśli chcemy sprowadzić samochód z zagranicy, bądź decydujemy się na zakup auta w drugiej części naszego kraju, które niekoniecznie nadaje się do jazdy, to myślimy o tym, aby samochód został przywieziony na lawecie. Można taką wynająć w bardzo wielu miejscach.

Jaka laweta?
Lawety samochodowe są bardzo różne. Możemy zdecydować się na wynajem samej przyczepy, która jest lawetą, bądź wynajęcie auta zabudowanego lawetą. Jeśli ktoś posiada prawo jazdy B+E to może zdecydować się na samą przyczepę lawetę. Jeśli nie mamy takiego prawa jazdy, to niestety musimy zdecydować się na droższe rozwiązanie jakim jest wynajęcie całej auto lawety. Możemy wtedy jeździć nią na samej kategorii B.

Koszt wynajęcia lawety
Koszt jaki musimy ponieść za wynajęcie lawety nie jest niski. Tak jak już zostało to wspomniane, w przypadku przyczepy będzie niższy niż w przypadku samochodu lawety. Dobra wynajęcia pojazdu umożliwiającego przewóz innych samochodów już na kategorii B, to koszt około 250-350 złotych. Sama przyczepa możliwa jest to wypożyczenia już za około 150-200 złotych. Oczywiście wszystko zależy też od tego gdzie dokonujemy wypożyczenia.

Możesz również polubić…