Jak umeblować pokój dzienny?

ChaoTechin / Pixabay

Pokój dzienny to wyjątkowe miejsce w całym domu, które powinno zostać zaaranżowane w sposób elegancki, ale również wygodny i funkcjonalny. Tym, co może wpłynąć na jakość wypoczynku w pokoju dziennym, jest przede wszystkim odpowiednie umeblowanie. Warto o nim pomyśleć, gdy planuje się aranżację pokoju z kącikiem jadalnym.

Jakie meble powinny znaleźć się w pokoju dziennym?

Pokój dzienny zazwyczaj łączy funkcję pomieszczenia telewizyjnego, wypoczynkowego oraz jadalni. Warto umieścić w nim przede wszystkim meble wypoczynkowe – wygodne sofy, fotele, pufy, a nawet fotele bujane czy wiszące. Takie meble do wypoczynku będą sprzyjały temu, by razem z rodziną obejrzeć telewizje, napić się kawy z przyjaciółmi, lub po prostu zdrzemnąć się w wiszącym fotelu lub poczytać książkę. Oprócz nich warto umieścić w pokoju dziennym także niewysoki stolik kawowy o powierzchni odpowiadającej indywidualnym potrzebom wszystkich domowników. W niektórych pokojach, w których jest miejsce na duży stół z krzesłami, stawia się zwykle zaledwie mały stoliczek – najlepszy do odkładania filiżanki z kawą czy książki podczas wypoczynku. Warto zadbać o to, by w pokoju dziennym stanął stół jadalniany – nawet kosztem ewentualnych mebli wypoczynkowych czy stolika kawowego.

Jakie meble jadalniane warto wybrać?

Wybierając stół i krzesła należy kierować się rozsądkiem, dlatego świetnie sprawdzą się w pokoju dziennym zestawy, które cechują się głównie niższą ceną niż osobno skompletowane meble do jadalni. Dzięki temu można nabyć wysokiej jakości komplet jadalniany bez niepotrzebnego przepłacania. Meble do jadalni w pokoju dziennym powinny być proste i lekkie. Stawiając na uniwersalne, ponadczasowe modele możesz zafundować sobie wystrój pasujący do reszty tego pomieszczenia, a przy tym będziesz mieć meble trwałe, piękne i nadzwyczaj funkcjonalne. Do mebli możesz dopasować na przykład ozdobne poduszki lub pokrowce na krzesła, piękny obrus czy podkładki pod talerze, dzięki czemu nawet tak prosty komplet zyska na jakości i designie, i będzie lepiej dopasowany do Twojego wnętrza.

Możesz również polubić…