Jak prawidłowo układać podłogę?

ApocMedic / Pixabay

Obecnie stosowane są dwa rodzaje podłóg: laminowane i drewniane. Jak wiadomo, laminat jest tańszym rozwiązaniem, ale w porównaniu z drewnem twardym laminat nie jest tak trwały jak drewno twarde.

Być może słyszeliśmy również, że podłogi laminowane układa się wzdłuż lub w poprzek. Który rodzaj podłogi jest lepszy i dlaczego?

Podłoga laminowana jest tanim rozwiązaniem i ma bardzo gładką powierzchnię, ale w porównaniu z podłogą z twardego drewna nie jest tak trwała. Dlatego, gdy planujesz ułożyć podłogę z twardego drewna, musisz zdecydować, czy chcesz podłogę układaną wzdłuż czy w poprzek.

Wybór właściwego sposobu układania podłogi drewnianej

Wzdłużnie

Najbardziej popularnym sposobem układania podłóg drewnianych jest układanie wzdłużne. Wybierając ten rodzaj podłóg, należy układać je w jednym kierunku i powinien to być kierunek wzdłużny.

Dlaczego?

Ponieważ w ten sposób deski będą się zrastać i będą ze sobą ściśle połączone. A deski będą ściśle przylegać do siebie, więc nie będzie trzeba szlifować podłogi.

Poprzecznie

Jeśli chcesz zamontować podłogę poprzeczną, musisz użyć wkrętów, aby połączyć deski ze sobą. Nazywa się to przybijaniem lub łączeniem desek. Podłoga poprzeczna jest uważana za droższą i trudniejszą w montażu niż podłużna.

Wnioski:

Tak więc, w ostatecznym rozrachunku, wybór odpowiedniej metody układania podłogi z drewna twardego należy wyłącznie do Państwa. Wiemy jednak, że drewno twarde jest najpiękniejszą i najbardziej elegancką podłogą, ale jednocześnie jest też droższe. Należy więc zdecydować, jaki rodzaj podłogi chcemy położyć w swoim domu.

To wszystko o podłogach i o tym, jak je układać. Omówiliśmy zalety i wady różnych rodzajów podłóg.

Możesz również polubić…