Czy ogrzewanie podłogowe to same zalety?

tianya1223 / Pixabay

Ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie dające nam wiele radości, szczególnie w trudnych jesiennych oraz zimowych wieczorach gdy przytulamy się do grzejnika i za wszelką cenę pragniemy ciepła. Niestety podłoga jest miejscem, które od zawsze jest nam “nieprzychylne” zimą i musimy stosować się do noszenia obuwia zmiennego, które jednak powoduje, że musimy częściej sięgać po miotłę i mopa. Wypada zatem zapytać się czy ogrzewanie podłogowe wiąże się z jakimiś wadami? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Nie, to nie tylko zalety

Nie będziemy też was przekonywać, że ogrzewanie podłogowe to same zalety. Nie, absolutnie. Wady ogrzewania podłogowego są znane, aczkolwiek nie jest ich tak dużo, jednak wiąże się ono z naszą zasobnością portfela. Ceny energii elektrycznej rosną i zastosowanie takiego rozwiązania wiążę się ze znaczną podwyżką naszych rachunków za prąd. W momencie gdy chcemy ocieplić całe mieszkanie, które nie jest małe, albo nawet parę pomieszczeń, to zdecydowanie odbije się to na naszej kieszeni.

Dla niektórych odstraszające może być to, że pod podłogą są kable, które mogą nas porazić, ale zapewniamy Cię, takie rozwiązanie nie wchodzi w grę, gdyż jeżeli byłeś uważny na fizyce, to wiesz, że drzewo bądź kamień nie są przewodnikami prądu elektrostatycznego i nie grozi Ci nic z tytułu posiadanego w domu ogrzewania elektrycznego podłogi. Niektóre wady ogrzewania podłogowego są wymuszone, jak zainwestowanie w takie rozwiązanie, jak odpowiednie zainstalowanie tego rozwiązania, bo wymaga to również obecności elektryka, bądź osoby znającej się na sprawach związanych z prądem, ale gwarantujemy Ci, że będziesz zadowolony z takiej opcji.

Jasne, to też nie jest tak, że podkręcasz temperaturę i od razu masz ciepło w domu, co to to nie. Od momentu podkręcenia temperatury do nagrzania się podłogi mija trochę czasu i w tym czasie również zużywamy prąd. Nie będziemy Ci mówić, że to absolutny must have w Twoim domu, bo w momencie nałożenia na nogi obuwia nie jest aż tak zimno, jak przy kontakcie bosą stopą, ale dla osoby, która ma trochę wolnej gotówki w portfelu powinno być to ciekawe rozwiązanie.

 

Możesz również polubić…