auto holowanie

jackmac34 / Pixabay

Awaria naszego pojazdu

Awarie mogą zdarzyć się wszędzie i każdemu. Trzeba się z nimi liczyć i w razie ich wystąpienia potrafić sobie w jakiś sposób poradzić. Wyjściem jest na pewno załatwienie lawety, która będzie holować nasz pojazd.

Koszt holowania
Auto holowanie nie jest tanią usługą. Szczególnie jest to bolesne dla naszego portfela jeśli samochód zepsuł nam się daleko od naszego domu i nie mamy nikogo znajomego, kto mógłby nam pomóc. Możemy wtedy holować nasz pojazd do najbliższego warsztatu samochodowego, bądź do naszego miejsca zamieszkania. Zazwyczaj holowanie nawet na krótkim odcinku to nawet kilkaset złotych. W przypadku bardzo długiej trasy będzie to nawet kilka tysięcy. Zazwyczaj takie duże koszty dotyczą holowania pojazdów z zagranicy.

Jak uniknąć dużych kosztów?

Dużych kosztów holowania można jednak uniknąć. Warto zapoznać się z ubezpieczeniami assistance. Wiele firm takie oferuje i nie są one naprawdę bardzo kosztowne. Szczególnie jeśli posiadamy cały pakiet ubezpieczeń w danej firmie i dodatkowo jeśli nasz samochód nie jest bardzo stary. Można wtedy liczyć na darmowe holowanie z bardzo dużym zapasem kilometrów już za kilkaset złotych rocznie. Jeśli dużo jeździmy to jest to świetne zabezpieczenie.

Możesz również polubić…